Yerden Isıtma
Isıtılacak ortamın döşemesi altına ihtiyaca uygun şekilde serilen, sistem için özel üretilmiş borular yardımı ile ısıtma şeklinde tarif edilir. Bu sistem içerisinde dolaşan su sıcaklığı 45 - 55 ºC mertebelerindedir. Günümüz teknolojisinin ürettiği doğalgaz ile çalışan yoğuşmalı kombi ve kazanların optimum verimlilik noktası olan 45 - 55 ºC sıcaklılar, yerden ısıtma sistemi ile tam bir uyumluluk içerisindedir. 
Ayrıca bu ısıtma şeklinde, ısıtılacak ortama homojen bir ısı dağılımı yapıldığından konfor seviyesi yükselmektedir. Bilindiği üzere ısınan hava yükseldiği için, radyatör, konvektör, v.b. sistemlerde ortamın öncelikli tavan seviyesi ısınırken yerden ısıtma sisteminde sıcak hava akışı döşemeden tavana doğru olur ve bu durum ortamın rejime girme süresini önemli ölçüde kısaltır. Sistemin bir başka avantajı ise ısıtmanın yapı elemanı üzerinden ( döşeme malzemesi ) olması sayesinde anlık sıcaklık değişimleri ortamın konforunu diğer sistemlere göre önemli ölçüde etkilemez.
Sistemde kullanılan oda termostatları ve termostatik vanalar ile ortam sıcaklığı konfor taleplerine max. seviyede cevap verebilmektedir.